x تبلیغات
تولید کننده منهول

قیمت دریچه منهول

 

دریچه منهول:

دریچه منهول، دریچه ای قابل جدا شد نی است که روی چاه را می پوشاند و از افتادن افراد و اشیا به داخل آن جلوگیری می کند. دریچه منهول می تواند به اشکال مختلف مانند مستطیل، مربع و دایره باشد. با این حال محبوب ترین انتخاب، دریچه منهول دایره ای است که در همه جا دیده می شود. منهول ها معمولا دایره ای هستند و طبیعتا دریچه منهول دایره ای شکل نیز مناسب تر است. دریچه های  منهول دایره ای ایمن هستند زیرا در چاهی که کارگران در آن حضور دارند نمی افتند.

انواع دریچه منهول:

دریچه منهول با مواد مختلفی مانند چدن، چدن داکتیل، بتن و در برخی موارد با پلاستیک تقویت شده مانند فایبرگلاس و پلی اتیلن و کامپوزیت ساخته می شود:

در بعضی موارد دریچه منهول چدنی ترجیح داده می شود زیرا محکم، ارزان و آسان برای ریخته گری است. پوشش سنگین منهول برای اطمینان از اینکه دریچه منهول در اثر فشار گاز های آزاد شده در زهکشی و همچنین فشار مکش وسایل نقلیه سریع السیر از جای خود خارج نمی شود ضروری است. چدن بدون رنگ به طور ذاتی دارای خواص مقاوم در برابر زنگ زدگی است که آن را به انتخابی عالی برای تضمین بهترین عملکرد و عمر طولانی تبدیل می کند. اگرچه مواد دیگری برای دریچه منهول در دسترس است، اما در مورد مقاومت در برابر فشارهای زمین و روسازی، نمی توان مقاومت چدن را اغراق کرد.

دریچه منهول پلی اتیلن رایج ترین دریچه منهول است که در سراسر جهان خریداری می شود. این به این دلیل است که آن ها مقرون به صرفه ترین و آسان ترین راه حل برای نصب هستند. آن ها معمولا در موقعیت های مسکونی یا خانگی، اغلب برای منهول های فاضلاب و خندق های فاضلاب استفاده می شوند.

دریچه های منهول کامپوزیت در برابر انواع خوردگی بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل، آن ها برای استفاده در محیط های بسیار خورنده مانند مخازن منهول بخار مشخص شده اند. علاوه بر این، با تسریع واکنش های شیمیایی در دم اهای بالاتر، بخار داغ باعث تسریع خوردگی الکتروشیمیایی فلزات می شود. به همین دلیل، استفاده از دریچه منهول کامپوزیتی مقاوم در برابر خوردگی برای دسترسی به مخازن بخار بسیار مهم است. دریچه های منهول کامپوزیت در برابر خوردگی ناشی از نمک های جاده نیز بسیار مقاوم هستند.

مزایا دریچه منهول کامپوزیت:

الف) مقاومت در برابر خوردگی

ماده کامپوزیت در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و در معرض زنگ زدگی و خوردگی ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض عوامل جوی قرار نمی گیرد. ظرفیت تحمل بار خود را هنگام آزمایش در دمای -80 درجه سانتیگراد و +100 درجه سانتیگراد بدون تغییر حفظ می کند. به همین دلیل دریچه منهول کامپوزیت هرگز نباید رنگ آمیزی شود. استفاده از آن مخصوصاً در مناطقی که مایعات قابل اشتعال دارند مناسب است زیرا در برابر مواد خورده مقاوم بوده و خطر جرقه های خطرناک را کاهش می دهد. به همین دلیل، روکش ساخته شده از مواد کامپوزیت را می توان در جایگاه های سوخت گیری یا کارخانه های ذخیره سازی سوخت نصب کرد.

ب) عایق الکتریکی

دریچه منهول ساخته شده از مواد کامپوزیت مخصوصاً برای نصب در مناطق عابر پیاده مناسب است زیرا از عابران پیاده به ویژه در محیط های مرطوب و مرطوب محافظت می کند. مواد کامپوزیت یک ماده رسانای الکتریکی نیست و به عنوان یک مانع در برابر میدان های مغناطیسی زیرساخت های کابل زیرزمینی عمل می کند. مواد کامپوزیت همچنین یک رسانای حرارتی کم است که از نشت بخار داغ در سیستم های لوله کشی گرمایش منطقه ای محافظت می کند.

ج) سبک وزن

وزن پوشش های مواد کامپوزیتی 70 درصد کمتر از وزن دریچه های منهول چدنی است. به دلیل وزن کم، جابجایی و نصب روکش آسان است، که به معنای صرفه جویی در هزینه نیروی انسانی و ابزار و کاهش قابل توجه صدمات در هنگام نصب و نگهداری است. وزن کم نیز به کاهش قابل توجه هزینه های حمل و نقل اعمال می شود.

د) کاهش صدا

مزیت دیگر استفاده از دریچه منهول کامپوزیت در مقایسه با دریچه های منهول چدنی منهول کاهش صدا در نقاط عابران پیاده و تردد است. مواد و آب بندی مورد استفاده برای نصب آن را برای کاهش و انتشار بو در محیط مناسب می کند.

ه) کنترل بو

سیستم های فاضلاب و جمع آوری می توانند مشکلات قابل توجهی با سولفید هیدروژن (H2S) و سایر بو ها داشته باشند. دریچه منهول کامپوزیت به گونه‌ای طراحی و ساخته شده ‌اند که بهتر آب‌ بندی شوند و در نتیجه کنترل بو بهتر انجام شود. دریچه منهول کامپوزیت برای مناطق حساس به بوی فاضلاب ایده آل است: محله های پر تراکم، پارک ها، مناطق تفریحی، پارک های تریلر، اردوگاه ها، جزایر، سواحل و استراحتگاه ها.

 

و) حفاظت از محیط زیست

ساخت دریچه ها در مواد کامپوزیت کاهش قابل توجه انتشار CO2 را در مقایسه با چدن تضمین می کند. زمانی که انرژی لازم برای رسیدن به دمای قالب‌ گیری چدن (بالاتر از 1200 درجه سانتی‌گراد) و انرژی لازم برای رسیدن به دمای قالب‌گ یری مواد کامپوزیتی (نزدیک به 60 درجه سانتی‌گراد) را مقایسه می ‌کنیم، واضح می ‌شود. مواد کامپوزیت را می توان برای استفاده متوالی بازیافت کرد که باعث کاهش بیشتر اثرات زیست محیطی محصول می شود.

ز) پیشگیری از سرقت

ارزش آهن قراضه به طور فزاینده ای در حال افزایش است و تعداد سرقت ها به ضرر مقامات محلی و شرکت های خدماتی نیز در حال افزایش است. علاوه بر خسارت اقتصادی ناشی از نیاز به تعویض محصولات مسروقه، خطر تصادفات جدی و صدمات ناشی از منافذ خطرناک در جاده نیز وجود دارد. زمانی که نقطه قوت دریچه های منهول  چدنی بود، وزن بالای آن ها اکنون به نقطه ضعف آنها تبدیل شده است زیرا آن ها را برای سارقان جذاب تر می کند.

ح) سفارشی سازی

دریچه های منهول کامپوزیتی را می توان در هر سایز و شکل ظاهری تولید و طراحی نمود.

عوامل موثر در قیمت دریچه منهول:

دریچه منهول از انواع مختلفی برخوردار است که با توجه به نوع آن قیمت دریچه منهول نیز متفاوت خواهد بود. همچنین ابعاد و سایز آن نیز سبب تغیر قیمت دریچه منهول می شود. از عوامل دیگر می توان به شکل ظاهری( دایره ای، مربعی، مستطیلی)، نوع کاربرد، نوسانات بازار و... اشاره کرد.

کارخانه تولید دریچه منهول پایپ ایران:

کارخانه دریچه منهول پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید دریچه منهول با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین دریچه منهول را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نو آوری روزافزون می باشیم. نخستین شعار شرکت مشتری مداری بوده و اهداف و برنامه های خود را بر آن بنا نهاده ایم.کارشناسان فروش دریچه منهول پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید دریچه منهول برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله کاروگیت فاضلابی و استعلام قیمت دریچه منهول با کارشناسان و متخصصان پایپ ایران از طریق شماره تماس های 09128405915 و 02166483199 در ارتباط باشید.هدف ما در آینده افزایش صادرات و گسترش استفاده از مواد پلیمری با ساختن برند پایپ ایران به یک برند معتبر در بازار داخلی و بین المللی و افزایش سهم بازار آن است.

 

 

فروش منهول

 

منهول:

منهول ها بخش جدایی ناپذیر از سیستم فاضلاب می باشند.منهول ها در ساخت و سازه های مدفون همه کاره هستند. منهول‌ها اغلب در دهانه‌های طاق یا اتصالات لوله‌ها برای فراهم کردن دسترسی تعمیر و نگهداری و بازرسی به سیستم‌های لوله‌کشی زیرزمینی، مترها و تأسیسات استفاده می‌شوند. بخش های منهول در شرایط کنترل شده با کیفیت تولید می شوند تا یکنواختی و عملکرد بی نظیر در صنعت ارائه دهند. انواع منهول را در اندازه های استاندارد و سفارشی با پوشش ها و اجزای طراحی متنوع برای استفاده در کاربردهای مختلف می توانید تهیه نمایید. علاوه بر این، سیستم های منهول مهر و موم شده در دسترس هستند که می توانند طبق مشخصات و نیاز شما ساخته شوند. منهول ها که برای دسترسی و سرویس نقاط دسترسی استفاده می شوند دارای تجهیزات مختلف و اتصالات لوله هستند. این منهول ها برای کاربردهای ترافیکی از جمله در جاده ها، پارکینگ ها و مسیرهای عابر پیاده به اندازه کافی قوی هستند. منهول ها معمولاً برای دسترسی به خطوط لوله، نقاط اتصال، محفظه های دریچه، چاله ها و مخازن نگهداری زیرزمینی استفاده می شوند.

انواع منهول براساس جنس بدنه:

منهول ها را می توان با مواد مختلف از جمله اجر،بتن و پلی اتیلن تولید و طراحی کرد.ابتدایی ترین نوع منهول ها مربوط به منهول اجری می باشد که در ابتدا کشف و تولید در گذشته ان ها را از اجر تولید می کردند و به تدریج در معرض اسیب های گوناگون قرار می گرفتند و در برابر شکستگی و خودگی مقاومت چندانی نداشتند.با استفاده از بتن توانستند در منهول های مقاوم تری تولید و طراحی کنند اما این نوع منهول ها نیز در معرض اسیب می باشند.به کار گیری از پلی اتیلن موجب شد تا استفاده از منهول بتنی نیز کاهش یابد لذا منهول های پلی اتیلن از مقاومت فوق العاده ای برخوردار هستند.در ادامه با مشخصات و ویژگی انواع منهول ها بیشتر اشنا خواهید شد.

منهول بتنی چیست؟

منهول های بتنی پیش ساخته یک محفظه دسترسی هستند که برای ورود انسان طراحی شده است. آن ها برای بازرسی و نگهداری یک شبکه تاسیسات زیرزمینی، مانند سیستم زهکشی استفاده می شوند.سیستم های پایه منهول پیش ساخته با پایه های دایره ای از پیش تنظیم شده با کانال اصلی، نیمکت، ورودی ها و خروجی عرضه می شوند. حلقه‌های محفظه‌ای با دیواره‌های ضخیم ‌تر تولید می‌شوند و این سیستم راه‌ حلی با کیفیت بالا در خارج از محل ارائه می‌کند که هزینه ساخت، زمان نصب، اثرات زیست‌ محیطی و بهبود عملکرد را کاهش می‌دهد.

 

چرا از منهول های پلی اتیلن استفاده کنیم؟

پلی اتیلن قوی و بادوام است و برای صاحبان دارایی هزینه های کل عمر پایین و عمر مفید بیش از 100 سال را فراهم می کند.

منهول های پلی اتیلن را می توان برای تحمل بارهای کامل وسایل نقلیه بزرگراه طراحی کرد و با دال پوششی که مستقیماً بر روی دیوارهای اتاقک قرار دارد ساخته می شود. دال پوششی برای جداسازی آن از دیوار محفظه نیازی به ساخت و ساز اضافی گران قیمت ندارد و نیازی به پشتیبانی جایگزین از بارهای ترافیکی نیست.

وزن خود منهول پلی اتیلن مقاومت طبیعی را در برابر شناور شدن در هنگام سیل و در آب های زیرزمینی بالا ایجاد می کند.

منهول های پلی اتیلن در برابر آسیب ناشی از پرش آب با فشار بالا، فرآیندی که معمولاً برای تمیز کردن و رفع گرفتگی استفاده می شود، مقاوم هستند.

منهول های پلی اتیلن محصولی کم کربن و پایدار هستند که از مواد محلی ساخته شده اند و می توانند در پایان عمر بازیافت شوند.

منهول ها را اغلب در مکان های زیر نصب می شود:

منهول ‌ها معمولاً در تغییر جهت، اندازه و شیب لوله‌ های زهکشی قرار می‌گیرند و در فاصله‌هایی از هم جدا می‌شوند که کار را به نحو احسن انجام می‌دهند. منهول ‌ها همچنین ممکن است در مرزها و سایر موقعیت‌های مرزبندی و جاهایی که در طول خط لوله تغییراتی در بار ترافیکی وجود دارد، قرار گیرند.یک منهول موثر برای نصب باید ایمن، سریع و کارآمد باشد و در طول عمر طولانی دارایی، ضد آب و از نظر ساختاری سالم بماند.

نکات مهم در مورد منهول:

منهول ها برای بازرسی و نگهداری سیستم های تخلیه فاضلاب مدفون را فراهم می کنند. در بیشتر موقعیت ها، آن ها در نقطه ای ساخته می شوند که یک خط لوله به خط لوله دیگر متصل می شود، جایی که یک خط لوله اندازه، جهت یا گرادیان تغییر می کند و در فاصله ای که تجهیزات را قادر می سازد تا به طور موثر استفاده شود. در اینجا ما چند نکته برتر برای مشخص کردن سیستم های منهول را ارائه می دهیم.

منهول باید به درستی برای هر مکان خاص ساخته شود:

از آنجایی که منهول در کارخانه با پیکربندی خاص ساخته می شود، هنگامی که اجزا به محل می رسند می توانند به سرعت، به سادگی و بدون نیاز به عملیات طولانی مدت در محل قرار گیرند.تحقیقات نشان داده است که که پیمانکاری که از سیستم منهول استفاده می کند می تواند تا 50 درصد در زمان نصب صرفه جویی کند و هزینه های ساخت و ساز را 15 تا 30 درصد کاهش دهد، به ویژه زمانی که منهول ها بدون پوشش بتنی یا دانه ای نصب شوند.

منهول ها باید مطابق با استانداردهای مناسب باشند:

منهول های ساخته شده می بایست براساس مقرارت و قوانین تعیین شده باشد و کاملا استاندار باشد تا در مدت زمان طولانی از ان ها بدون هیچ گونه اسیبی استفاده شود.

محفظه منهول گرد یا مربع؟

مزیت بزرگ استفاده از منهول این است که منهول ها در فشار بسیار قوی است. یک منهول دایره ای از این ویژگی بهره می برد،شکل دایره ای آن تضمین می کند که فشار زمین و هیدرواستاتیک به طور یکنواخت در اطراف شفت دایره ای توزیع شده و کل حلقه منهول را تحت فشار قرار می دهد. این امر منهول های دایره ای را قادر می سازد تا در عمق بسیار بیشتری نسبت به منهول های پیش ساخته با "استحکام معادل" با اضلاع و گوشه های صاف نصب شوند.

نیاز به فضا و دسترسی را در نظر بگیرید:

شکل منهول هرچه باشد، اگر شامل یک نردبان یا آهن پله برای دسترسی باشد، کاربران باید بدانند که مقررات فضاهای محدود اداره بهداشت و ایمنی فاصله 900 میلی متری بین نردبان،پله ها و پشت محور را توصیه می کند.

دوام را در نظر بگیرید:

منهول در شرایط کارخانه با فرآیندهای تضمین شده کیفیت تولید می شود. این تضمین می‌کند که پرداخت و کیفیت به استانداردی بالاتر و سازگارتر از آنچه در محل می‌توان به دست آورد، است. ساخت بادوام و فرآیند تولید خارج از محل با کنترل کیفیت، تضمین می کند که یک سیستم منهول عمر طولانی دارد.

نحوه نصب منهول :

منهول ها باید طبق دستورالعمل های کلی کار نصب شوند. جزئیات نصب ممکن است بسته به مشخصات منهول و برنامه ان متفاوت باشد، اما این دستورالعمل های کلی باید با توجه به آن دنبال شوند.عدم رعایت این دستورالعمل‌های نصب، هرگونه پوشش ضمانت ‌نامه را از بین می‌برد و ممکن است باعث آسیب یا خرابی محصول و آسیب احتمالی یا مرگ پرسنل شود.همه قوانین مربوط به ساخت و ساز باید در مورد کار مربوطه مورد استفاده قرار گیرند.افرادی که نصب کننده منهول هستند  باید قبل از اقدام به نصب کاملاً با این دستورالعمل ها آشنا شوند.منهول ها را باید با استفاده از بند نایلونی یا پارچه های مشابه یا گیره های بالابر (در صورت مبله شدن بر روی منهول) بلند شوند. به هیچ عنوان نباید از کابل یا زنجیر استفاده کرد زیرا باعث دندانه زدن منهول می شود.شیوه های صحیح نصب و برداشتن منهول باید رعایت شود.برای کنترل حرکت سازه در حین بلند کردن باید از تگ لاین ها استفاده شود.منهول ها را هرگز نباید انداخت، غلت داد، سر خورد یا ضربه زد.اگر منهول باید قبل از نصب ذخیره شود، آن را در بسته بندی حمل و نقل اصلی خود، روی گهواره های حمل و نقل و یا روی سطح صاف، تمیز و صاف نگهداری کنید.برای جلوگیری از غلتیدن و حرکت در اثر باد باید از ابزارهای خاص استفاده شود.حفاری محل باید اندازه مناسبی داشته باشد تا منهول را در خود جای دهد و اتاق کار ایمن را برای پرسنل نصب کننده فراهم کند.همیشه از روش های خوب حفاری استفاده کنید.یک دال پایه بتنی تهیه کنید. دال باید حداقل 12 اینچ [30.48 سانتی‌متر] در همه طرف‌ های فراتر از منهول، فلنج نصب پایه، لوله‌های اتصال،فلنج‌ها و هر بخشی از سازه ادغام شده در منهول (معمولاً فلوم) گسترش یابد. دال را می توان خارج از محل ریخته و یا در محل شکل داد و ریخت.

عوامل موثر در قیمت منهول:

منهول یکی از مهمترین بخش های سیستم فاضلاب است به دلیل اینکه نیازی یه حفاری مجدد برای بازبینی لوله ها نیست .

قیمت منهول بستگی به جنس و ابعاد آن دارد.ارتفاع ان،نوع نصب،نوع دریچه و..نیز در قیمت منهول مهم می باشد.

منهول باید شامل شرایط ذیل باشد:

مقاوم در برابر فشار

لایه داخلی صاف و سیقلی

دریچه منهول باید قابلیت ضربه پذیری داشته باشد.

مقاوم در برابر اسید و بازها

تولید کننده منهول:

کارخانه تولید منهول پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید انواع منهول با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین منهول را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نوآوری روزافزون می باشیم.کارشناسان فروش منهول پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید منهول برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید منهول و استعلام قیمت منهول به سایت پایپ ایران مراجعه نمایید. برای راهنمایی و پشتیبانی با تیم متخصص پایپ ایران در تماس باشید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://pipe-iran.ir/ مراجعه نمایید.

صفحه قبل 1 صفحه بعد