دریچه منهول:

دریچه منهول، دریچه ای قابل جدا شد نی است که روی چاه را می پوشاند و از افتادن افراد و اشیا به داخل آن جلوگیری می کند. دریچه منهول می تواند به اشکال مختلف مانند مستطیل، مربع و دایره باشد. با این حال محبوب ترین انتخاب، دریچه منهول دایره ای است که در همه جا دیده می شود. منهول ها معمولا دایره ای هستند و طبیعتا دریچه منهول دایره ای شکل نیز مناسب تر است. دریچه های  منهول دایره ای ایمن هستند زیرا در چاهی که کارگران در آن حضور دارند نمی افتند.

انواع دریچه منهول:

دریچه منهول با مواد مختلفی مانند چدن، چدن داکتیل، بتن و در برخی موارد با پلاستیک تقویت شده مانند فایبرگلاس و پلی اتیلن و کامپوزیت ساخته می شود:

در بعضی موارد دریچه منهول چدنی ترجیح داده می شود زیرا محکم، ارزان و آسان برای ریخته گری است. پوشش سنگین منهول برای اطمینان از اینکه دریچه منهول در اثر فشار گاز های آزاد شده در زهکشی و همچنین فشار مکش وسایل نقلیه سریع السیر از جای خود خارج نمی شود ضروری است. چدن بدون رنگ به طور ذاتی دارای خواص مقاوم در برابر زنگ زدگی است که آن را به انتخابی عالی برای تضمین بهترین عملکرد و عمر طولانی تبدیل می کند. اگرچه مواد دیگری برای دریچه منهول در دسترس است، اما در مورد مقاومت در برابر فشارهای زمین و روسازی، نمی توان مقاومت چدن را اغراق کرد.

دریچه منهول پلی اتیلن رایج ترین دریچه منهول است که در سراسر جهان خریداری می شود. این به این دلیل است که آن ها مقرون به صرفه ترین و آسان ترین راه حل برای نصب هستند. آن ها معمولا در موقعیت های مسکونی یا خانگی، اغلب برای منهول های فاضلاب و خندق های فاضلاب استفاده می شوند.

دریچه های منهول کامپوزیت در برابر انواع خوردگی بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل، آن ها برای استفاده در محیط های بسیار خورنده مانند مخازن منهول بخار مشخص شده اند. علاوه بر این، با تسریع واکنش های شیمیایی در دم اهای بالاتر، بخار داغ باعث تسریع خوردگی الکتروشیمیایی فلزات می شود. به همین دلیل، استفاده از دریچه منهول کامپوزیتی مقاوم در برابر خوردگی برای دسترسی به مخازن بخار بسیار مهم است. دریچه های منهول کامپوزیت در برابر خوردگی ناشی از نمک های جاده نیز بسیار مقاوم هستند.

مزایا دریچه منهول کامپوزیت:

الف) مقاومت در برابر خوردگی

ماده کامپوزیت در برابر مواد شیمیایی مقاوم است و در معرض زنگ زدگی و خوردگی ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض عوامل جوی قرار نمی گیرد. ظرفیت تحمل بار خود را هنگام آزمایش در دمای -80 درجه سانتیگراد و +100 درجه سانتیگراد بدون تغییر حفظ می کند. به همین دلیل دریچه منهول کامپوزیت هرگز نباید رنگ آمیزی شود. استفاده از آن مخصوصاً در مناطقی که مایعات قابل اشتعال دارند مناسب است زیرا در برابر مواد خورده مقاوم بوده و خطر جرقه های خطرناک را کاهش می دهد. به همین دلیل، روکش ساخته شده از مواد کامپوزیت را می توان در جایگاه های سوخت گیری یا کارخانه های ذخیره سازی سوخت نصب کرد.

ب) عایق الکتریکی

دریچه منهول ساخته شده از مواد کامپوزیت مخصوصاً برای نصب در مناطق عابر پیاده مناسب است زیرا از عابران پیاده به ویژه در محیط های مرطوب و مرطوب محافظت می کند. مواد کامپوزیت یک ماده رسانای الکتریکی نیست و به عنوان یک مانع در برابر میدان های مغناطیسی زیرساخت های کابل زیرزمینی عمل می کند. مواد کامپوزیت همچنین یک رسانای حرارتی کم است که از نشت بخار داغ در سیستم های لوله کشی گرمایش منطقه ای محافظت می کند.

ج) سبک وزن

وزن پوشش های مواد کامپوزیتی 70 درصد کمتر از وزن دریچه های منهول چدنی است. به دلیل وزن کم، جابجایی و نصب روکش آسان است، که به معنای صرفه جویی در هزینه نیروی انسانی و ابزار و کاهش قابل توجه صدمات در هنگام نصب و نگهداری است. وزن کم نیز به کاهش قابل توجه هزینه های حمل و نقل اعمال می شود.

د) کاهش صدا

مزیت دیگر استفاده از دریچه منهول کامپوزیت در مقایسه با دریچه های منهول چدنی منهول کاهش صدا در نقاط عابران پیاده و تردد است. مواد و آب بندی مورد استفاده برای نصب آن را برای کاهش و انتشار بو در محیط مناسب می کند.

ه) کنترل بو

سیستم های فاضلاب و جمع آوری می توانند مشکلات قابل توجهی با سولفید هیدروژن (H2S) و سایر بو ها داشته باشند. دریچه منهول کامپوزیت به گونه‌ای طراحی و ساخته شده ‌اند که بهتر آب‌ بندی شوند و در نتیجه کنترل بو بهتر انجام شود. دریچه منهول کامپوزیت برای مناطق حساس به بوی فاضلاب ایده آل است: محله های پر تراکم، پارک ها، مناطق تفریحی، پارک های تریلر، اردوگاه ها، جزایر، سواحل و استراحتگاه ها.

 

و) حفاظت از محیط زیست

ساخت دریچه ها در مواد کامپوزیت کاهش قابل توجه انتشار CO2 را در مقایسه با چدن تضمین می کند. زمانی که انرژی لازم برای رسیدن به دمای قالب‌ گیری چدن (بالاتر از 1200 درجه سانتی‌گراد) و انرژی لازم برای رسیدن به دمای قالب‌گ یری مواد کامپوزیتی (نزدیک به 60 درجه سانتی‌گراد) را مقایسه می ‌کنیم، واضح می ‌شود. مواد کامپوزیت را می توان برای استفاده متوالی بازیافت کرد که باعث کاهش بیشتر اثرات زیست محیطی محصول می شود.

ز) پیشگیری از سرقت

ارزش آهن قراضه به طور فزاینده ای در حال افزایش است و تعداد سرقت ها به ضرر مقامات محلی و شرکت های خدماتی نیز در حال افزایش است. علاوه بر خسارت اقتصادی ناشی از نیاز به تعویض محصولات مسروقه، خطر تصادفات جدی و صدمات ناشی از منافذ خطرناک در جاده نیز وجود دارد. زمانی که نقطه قوت دریچه های منهول  چدنی بود، وزن بالای آن ها اکنون به نقطه ضعف آنها تبدیل شده است زیرا آن ها را برای سارقان جذاب تر می کند.

ح) سفارشی سازی

دریچه های منهول کامپوزیتی را می توان در هر سایز و شکل ظاهری تولید و طراحی نمود.

عوامل موثر در قیمت دریچه منهول:

دریچه منهول از انواع مختلفی برخوردار است که با توجه به نوع آن قیمت دریچه منهول نیز متفاوت خواهد بود. همچنین ابعاد و سایز آن نیز سبب تغیر قیمت دریچه منهول می شود. از عوامل دیگر می توان به شکل ظاهری( دایره ای، مربعی، مستطیلی)، نوع کاربرد، نوسانات بازار و... اشاره کرد.

کارخانه تولید دریچه منهول پایپ ایران:

کارخانه دریچه منهول پایپ ایران، با پشتوانه چندین سال تجربه مدیران آن در زمینه تولید دریچه منهول با بهره گیری از جدید ترین فن آوری های روز دنیا، با کیفیت ترین دریچه منهول را تولید و ارائه می نماید و با بهره گیری از دانش روز و مساعدت مشتریان گرامی درصدد پیشرفت و نو آوری روزافزون می باشیم. نخستین شعار شرکت مشتری مداری بوده و اهداف و برنامه های خود را بر آن بنا نهاده ایم.کارشناسان فروش دریچه منهول پایپ ایران همیشه برای کمک به شما عزیزان در خدمت هستند. آن ها تجربه گسترده ای در زمینه تولید دریچه منهول برای طیف گسترده ای از بخش ها دارند. برای راهنمایی یا اطلاعات بیشتر در خصوص تولید لوله کاروگیت فاضلابی و استعلام قیمت دریچه منهول با کارشناسان و متخصصان پایپ ایران از طریق شماره تماس های 09128405915 و 02166483199 در ارتباط باشید.هدف ما در آینده افزایش صادرات و گسترش استفاده از مواد پلیمری با ساختن برند پایپ ایران به یک برند معتبر در بازار داخلی و بین المللی و افزایش سهم بازار آن است.